Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana

Muzyka, koncerty, galerie, multimedia, artykuły, utwory poetyckie

Dokumentacja magazynowa z oprogramowaniem LOMAG

W wielu przedsiębiorstwach prowadzących działalność produkcyjną lub handlową konieczne jest posiadanie magazynu (przynajmniej wirtualnego). Jest to najważniejsze miejsce pod względem logistycznym, poprzez które wchodzą do firmy i z niej wychodzą towary, wyroby gotowe lub materiały. W magazynie wyróżniamy 3 czynności: przyjęcie do magazynu, magazynowanie oraz wydanie z magazynu. Czynności te muszą być poparte wystawieniem określonych dokumentów magazynowych.

Dokumenty magazynowe, związane z przyjęciem do magazynu to np. Pz – przyjęcie zewnętrzne, Pw – przyjęcie wewnętrzne, Zw – zwrot wewnętrzny, PRw  -protokół wprowadzenia, MM – przesunięcie międzymagazynowe. Dokumenty , które wiążą się z wydaniem z magazynu to: WZ – wydanie na zewnątrz, RW – rozchód wewnętrzny, WP – wydanie na produkcję. Dodatkowo do każdego z tych dokumentów czasem trzeba wystawić korektę. Wszystkie te dokumenty powodują zarejestrowanie nowych dostaw.

Oczywiście wszystkie te dokumenty można wystawiać ręcznie, jednak przy dużym ruchu w magazynie dużo bardziej opłaca się wprowadzić funkcjonalne oprogramowanie, które ułatwi generowanie wszystkich rodzajów dokumentów i pozwoli sprawnie zarządzać magazynem. Jednym z nich jest Program Magazynowy LOMAG. To oprogramowanie bardzo nowoczesne, intuicyjne w obsłudze oraz pozwalające na zarządzanie tysiącami dokumentów. Jego zaletą jest to, że doskonale sprawdza się na pojedynczym stanowisku jak i w sieci. Pozwala on także na eksportowanie dokumentów do innych systemów jak Excel czy PDF.

Trzeba podkreślić, że sprawne zorganizowanie pracy magazynu jest podstawą dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Sprawnie przeprowadzone procesy magazynowe przyspieszają przepływ materiałów i produktów, co sprawia, że znacznie szybciej pokonują one drogę od dostawców, przez produkcję, aż do odbiorcy. Wsparcie , które oferuje dobry program magazynowy może stać się kluczem do rozwoju przedsiębiorstwa i wygenerowania większego zysku, a przecież właśnie o to chodzi w biznesie.

Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana © 2008-2018 Frontier Theme