Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana

Muzyka, koncerty, galerie, multimedia, artykuły, utwory poetyckie

O ARTYŚCIE

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85

Adam Dennison – koncert poezji śpiewanej, Dom Kultury Rakowiec, Warszawa

ADAM DENNISON 
Polonista, kompozytor, poeta. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu; obecnie doktoryzuje się w Zakładzie Teorii Literatury Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy badawczej zajmuje się związkiem pomiędzy literaturą a muzyką, a także możliwościami przekładu intersemiotycznego oraz twórczością polskich poetów romantycznych.

Uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie (klarnet, perkusja, fortepian). Jako kompozytor i autor tekstów współpracował z wieloma znakomitymi artystami. Inicjator i współorganizator wielu przedsięwzięć promujących poezję i muzykę, m.in. toruńskich koncertów poezji („Bliscy i oddaleni”, „W nicość śniąca się droga”, „Zasypiamy w słowach”, „Bezkres, bezczas”, „Tęcze, skraje, doliny”, „Od zmierzchu do świtu”), a także programów poetycko-muzycznych dla Polonii litewskiej i bułgarskiej (koncerty w Wilnie, Sofii, Plovdiv). W latach 2004-2008 związany z Toruńską Grupą Artystyczną Ultima Thule.

ozdoba

W 2007 roku wystąpił na Inauguracji Roku Herbertowskiego w Toruniu, zagrał także koncert dla Rodziny Zbigniewa Herberta. Komponuje muzykę do tekstów uznanych twórców literatury polskiej, m.in. do liryków: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta, Stanisława Balińskiego, Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana, Kazimierza Wierzyńskiego, Jarosława Marka Rymkiewicza, Adama Asnyka, Cypriana Norwida, Czesława Miłosza, Bronisławy Ostrowskiej. W chwili obecnej kompletuje wiersze do swojego tomu poetyckiego. Koncertuje w Polsce, a także poza granicami kraju.

dennison_błonie_poezja_spiewana Adam Dennison, koncert „Druga przestrzeń. Śladami Czesława Miłosza”, Centrum Kultury w Błoniu k/Warszawy

 

Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana © 2008-2018 Frontier Theme