Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana

Muzyka, koncerty, galerie, multimedia, artykuły, utwory poetyckie

Objawy uszkodzonej tylnej belki? Gdzie udać się z tym problemem?

Czy wiecie w jakich samochodach jest montowana tylna belka skrętna? Mnóstwo osób może nawet nie zdaje sobie sprawy o istnieniu takiego elementu w swoim aucie. Wchodzi on bowiem w skład tylnego zawieszenia pojazdu. Rozwiązanie to nie znajduje się jednak we wszystkich markach samochodów, które są aktualnie dostępne na naszym rynku. Stosują je bowiem wyłącznie Francuzi w swoich samochodach. Co oznacza, że znajdziemy je w starszych modelach aut takich producentów jak Peugeot, Renault oraz Citroen.
Jednak w skład zestawu tylnej  belki skrętnej nie wchodzi wyłącznie jak sama nazwa wskazuje długa belka, która jest ewidentnie najważniejsza. Odpowiada bowiem za połączenie tylnych kół. Oprócz niej dużą rolę odgrywają tutaj także dwa wahacze, połączone ze sobą za pomocą tak zwanych drążków skrętnych. Znajduje się tam również drążek stabilizujący, który jak sama nazwa wskazuje stabilizuje przechyły nadwozia w czasie skręcania. Tłumi on także drgania i zmniejsza kołysanie samochodu podczas jazdy. Cała konstrukcja tego elementu nie jest w związku z tym zbyt skomplikowana. Takie rozwiązanie preferowane jest jednak do samochodów posiadających małą pojemność bagażnika.
Nic więc dziwnego, że w sytuacji, gdy przesadzimy z jego ładunkiem, tylna belka skrętna może po prostu nie wytrzymać. Zdarza się to zazwyczaj przy wyjazdach wakacyjnych. Pierwszą oznaką, że coś się z nią dzieje jest piszczenie lub trzeszczenie w tylnej części naszego auta. Nasz samochód może również się znacznie obniżyć, co świadczy o tym, że pęknięciu mógł ulec na przykład drążek skrętny.
Warto więc szybko zareagować i udać się z tym problemem do warsztatu, który doskonale zna się na rzeczy. Nie każdy bowiem mechanik zregeneruje nam ten element zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wielu bowiem zamawia w tej sytuacji chińskie, tanie zamienniki.
Regeneracja oraz naprawa tylnej belki skrętnej już od 1993 roku jest głównym zajęciem  przedsiębiorstwa Szmytek z siedzibą w Pile. Sprawia to, że ludzie z całej Polski przyjeżdżają do nich z tym problemem. Nieważne czy jest to tylna belka Partner, Picasso czy inne francuskie auto. Doskonale sobie poradzą z każdą tylną belką, a klient z pewnością będzie zadowolony.

Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana © 2008-2018 Frontier Theme