Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana

Muzyka, koncerty, galerie, multimedia, artykuły, utwory poetyckie

KONCERTY

Wędrówki w przestrzeń (nie)znaną

autorski program poetycko-muzyczny Adama Dennisona

bialogard_adam_dennison_poezja_spiewana

Czas trwania koncertu: 70 minut (śpiew, recytacja, komentarz teoretycznoliteracki)

Adam Dennison – fortepian, śpiew, recytacja

 

wedrowka

 

W 2015 i 2016 roku proponujemy Państwu wyjątkowy koncert poezji śpiewanej w wykonaniu muzyka, poety, kompozytora i historyka literatury – Adama Dennisona. Godzinny program artystyczny zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających koneserów sztuki słowa i miłośników muzyki. Artysta w charakterystyczny dla siebie sposób ukazuje wielowymiarowość ludzkich wędrówek, recytując i śpiewając teksty wybitnych polskich poetów, m.in. Zbigniewa Herberta, Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Kazimierza Wierzyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Juliana Tuwima, Czesława Miłosza, ks. Jana Twardowskiego. „Wędrówki w przestrzeń (nie)znaną” to nie tylko znakomity pomysł na wieczór poetycki, ale także na uświetnienie ważnych dla Państwa wydarzeń i imprez – zwłaszcza takich, na których ceni się wysoką kulturę i dobry smak.

 

ozdoba

„Wędrówki w przestrzeń (nie)znaną” to muzyczno-poetycka wyprawa w bliższe i dalsze rejony fizycznej oraz metafizycznej sfery ludzkiej egzystencji; to także próba ucieczki od hałasu i zgiełku współczesnego świata, dla którego indywidualność człowieka jest mało znaczącą wartością. Podążając tropem barwnych metafor najwybitniejszych polskich poetów, można stać się uczestnikiem wielowymiarowej podróży, w której nie brakuje wzruszeń, refleksji nad rzeczywistością, wspomnień i zadumy nad ludzkim powołaniem. Do takiej właśnie wędrówki serdecznie Państwa zapraszam.

Adam Dennison

bialogard_poezja2

 

Autorski program poetycko-muzyczny Adama Dennisona pt. Wędrówki w przestrzeń (nie)znaną obejmuje śpiew i recytację tekstów wybitnych polskich poetów: Zbigniewa Herberta, Leopolda Staffa, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Juliana Tuwima, Kazimierza Wierzyńskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Adama Asnyka, Cypriana Norwida i innych. W koncert wpleciony jest komentarz teoretycznoliteracki artysty, który pomaga odbiorcom porządkować ścieżki poetyckiej wędrówki wykonawcy.

glogow_poezja_spiewana_2012

 


Warunki techniczne dla prawidłowego wykonania koncertu:

 artysta gra na własnym pianinie

nagłośnienie (tylko dla pianina cyfrowego Roland FP 7F – L-R), bez odsłuchu

krzesło dla wykonawcy

istnieje możliwość zorganizowania zewnętrznej obsługi technicznej dla instytucji, które nie dysponują sprzętem nagłośnieniowym)

ORGANIZACJA KONCERTÓW:

Adam Dennison, bezpośredni kontakt z artystą (tel.) mobile +48 603 189 816

Wojciech Romański, pytania i sprawy techniczne: w.romanski@onet.pl


 KONCERT POEZJI ŚPIEWANEJ

 

 

Koncert poezji śpiewanej –  utwory  liryki  polskiej z muzyką Adama Dennisona, stanowiące spójną  całość; w występ wpleciony może zostać leitmotiv (podróż, człowiek, miłość, natura itd. – w zależności od życzenia organizatora); istnieje również możliwość wyboru materiału poetycko-muzycznego spośród propozycji podanych poniżej:

 

Adam Mickiewicz

 

 

 

Stepy akermańskie,

Nad wodą wielką i czystą,

Pielgrzym

i inne

 

Juliusz Słowacki

Hymn (Smutno mi, Boże…)

Cyprian Norwid

 

Moja piosnka [II],

W Weronie

i inne

Adam Asnyk

Miłość jak słońce, Do młodych
Kazimierz Przerwa-Tetmajer Ekstaza i inne utwory

Bolesław Leśmian

 

 

 

 

 

We śnie (Śnisz mi się obco…),

Tango,

Trupięgi,

Dwoje ludzieńków,

Szewczyk,

Tęcza

i inne

 

Stanisław Baliński

 

Do przyjaciół w podróży

 

Leopold Staff

Przygnębienie i inne utwory

Kazimierz Wierzyński

 

 

 

Zielono nam w głowie,

Słucham i patrzę,

Tyś jest jak dzień wiosenny

i inne

 

Julian Tuwim

 

 

 

Wiosna,

Rzuciłbym to wszystko

i inne utwory (ok. 10)

 

Czesław Miłosz

 

 

 

 

 

 

 

Który skrzywdziłeś,

Wiara,

Nadzieja,

Miłość,

Walc,

Kraina poezji,

Druga przestrzeń

i inne utwory

 

ks. Jan Twardowski

 

 

Skąd przyszło,

Bliscy i oddaleni

 

Krzysztof Kamil Baczyński

 

Wędrówki

 

Zbigniew Herbert

 

 

 

 

Prośba,

Struna,

Zimowy ogród,

Ballada o tym że nie giniemy,

Napis,

Testament

i inne utwory


Program artystyczny (poetycki lub poetycko-muzyczny) o narzuconej przez organizatora tematyce (tzn. zależny od charakteru imprezy); występ możliwy również w ramach imprezy zamkniętej, na której ceni się wysoką kulturę i dobry smak (także eventy firmowe);

 


 

ozdoba

Program literacki (lub literacko-muzyczny) poświęcony jednemu twórcy, przybliżający dorobek poety i wartości, jakie niesie ze sobą jego słowo:

Cyprian Norwid

Jan Paweł II

Bolesław Leśmian

Czesław Miłosz

Zbigniew Herbert

Jarosław Marek Rymkiewicz

poeta wybrany przez organizatora

 


Montaż słowno-muzyczny z komentarzem teoretycznoliterackim z okazji obchodów Roku Czesława Miłosza (2011) pt. Druga przestrzeń. Śladami Czesława Miłosza

Czesław Miłosz jest w polskiej literaturze zjawiskiem wyjątkowym. Jego intelektualne gry z odbiorcą pozwalają nie tylko spojrzeć na rzeczywistość wzrokiem wprawnym i ciągle świeżym, ale przede wszystkim są przeciwieństwem utartego, ściśle zmysłowego obrazu świata. Choć poeta nie wypiera się tego obrazu do końca, ba, pląsa nawet gdzieniegdzie pomiędzy niechlujnymi pociągnięciami pędzla, to jednak w kręgu jego zainteresowań jest to, co kryje się za płótnem. Niebywale mroźna wieczność. Kategoria spoza schematu ludzkiej myśli przybiera u autora „Trzech zim” postać stopionego i zastygłego w sekundzie czasu. To ona popycha go do pytania o istotę wszechrzeczy. Koncert poezji śpiewanej pt. „Druga przestrzeń. Śladami Czesława Miłosza” jest próbą pójścia za poetą, który poszukuje najprawdziwszych definicji miłości, nadziei i wiary; próbą dotarcia do tych nieuświadomionych sensów, których odczytanie możliwe jest wyłącznie w przestrzeni intersemiotycznej.

Adam Dennison


 

Adam Dennison koncertuje zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski. Dla instytucji lub firm, które nie dysponują sprzętem muzycznym, możliwe jest zorganizowanie zewnętrznej obsługi technicznej. Wszelkie koszty związane z koncertem, w tym honorarium artysty, ustalane są indywidualnie.

adam

Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana © 2008-2018 Frontier Theme