Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana

Muzyka, koncerty, galerie, multimedia, artykuły, utwory poetyckie

Poszukaj najtańszej pożyczki na dowód bez dochodu na get-money.pl

W życiu każdego człowieka zdarzają się takie sytuacje losowe, które powodują, że nagle potrzebujemy dodatkowych środków finansowych. Najczęściej rozważanym i najprostszym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu gotówkowego, jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję należy wiedzieć czym się kierować przy jego wyborze.

Przede wszystkim nie należy się spieszyć z wyborem kredytu, ponieważ można wtedy sporo przepłacić. Warto podjąć trochę wysiłku, aby upewnić się, że wybraliśmy najkorzystniejszą z ofert. Po pierwsze trzeba zastanowić się jaką kwotę pieniędzy potrzebujemy i jaką ratę będziemy w stanie spłacić. Można spisać na kartce wszystkie cykliczne wydatki miesięczne (rachunki, stałe opłaty i wydatki na żywność) i odjąć to wszystko od swojego wynagrodzenia. Z kwoty, która zostanie część należy odłożyć na niespodziewane wydatki i oszczędności (można to zrobić wedle uznania), a resztę można przeznaczyć na spłatę zaciągniętego zobowiązania. Przy tych wyliczeniach należy wziąć pod uwagę raczej gorszy scenariusz. Warto wziąć kredyt z niższą ratą i na dłużej, by spłacać go spokojnie, nawet wtedy, gdy nasza sytuacja materialna się pogorszy.  Dłuższy okres kredytowania jest oczywiście związany z wyższym kosztem kredytu, dlatego w przypadku posiadania dodatkowych funduszy można nadpłacić kredyt lub spłacić go w całości.

Najważniejszym kryterium, jakie należy uwzględnić przy wyborze kredytu jest jego całkowity koszt. Wiele reklam zwodzi nas zapewniając, że wartość prowizji ich kredytu jest najniższa. Przeważnie nie jest to zgodne z prawdą, ponieważ prawdziwy koszt kredytu właściwie odzwierciedla rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), uwzględniająca wszelkie dodatkowe opłaty wiążące się z uruchomieniem kredytu. Im RRSO jest niższa tym warunki kredytu są dla kredytobiorcy korzystniejsze. Niepokojącym sygnałem jest RRSO przekraczające 100 % co w praktyce oznacza, że spłacając kredyt będziemy zmuszeni oddać bankowi dwa razy więcej niż pożyczyliśmy. Wskaźnik ten jest niemiarodajny w przypadku, gdy bierzemy pożyczkę na krótki okres czasu. Jeśli chcesz wziąć najtańszą pożyczkę bez zaświadczeń o zarobkach poszukaj najtańszej pożyczki na dowód bez dochodu na get-money.pl.

Gdy już zdecydujemy się na konkretny kredyt należy pamiętać, aby przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytać i zwrócić uwagę na zawarte w niej warunki. Po sprawdzeniu czy wszystko się zgadza można podpisać umowę. Bardzo ważne jest, aby nieopatrznie nie podpisać czegoś, czego po czasie będziemy żałować.

Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana © 2008-2018 Frontier Theme