Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana

Muzyka, koncerty, galerie, multimedia, artykuły, utwory poetyckie

Kawy świata – świeżo palona, ziarna kawy, kawa ziarnista

Kawy świata – świeżo palona, ziarna kawy, kawa ziarnista

Tak jak pewnie większość z Państwa, rozpoczynaliśmy przygodę z kawą, od picia kawy z pobliskiego supermarketu, stopniowo zaopatrując się w kolejne urządzenia do zaparzania kawy, początkowo była to kawiarka  później french press i na końcu ekspres przelewowy. Cały czas szukając wiedzy o kawie na blogach o kawie czy forach internetowych. Po ugruntowaniu swojej znajomości z kawą zdecydowaliśmy się na poważniejsze inwestycje czyli solidny ekspres ciśnieniowy. W tym momencie naszej przygody stanęliśmy przed pytaniem jaka ma być kawa ziarnista do takiego ekspresu? Rozpoczęliśmy poszukiwania kawy do ekspresu cieniowego.  Czy do ekspresu ciśnieniowego może być wsypana zwykła kawa czy powinna być jakaś specjalna kawa?  Zaczęliśmy dostrzegać inne kawy niż tylko żółte czy niebieskie – ze zdziwieniem zobaczyliśmy że różne kawy smakują zupełnie inaczej nawet poddane takiemu samemu procesowi parzenia kawy. Dziwne  – dotychczas kawa wydawała nam się zwykłą kawą i basta. Nasz ulubiony pobliski supermarket owszem oferuje kawy z różnych krajów świata ale jakby są trochę drogie.

Pamiętaliśmy z naszej wycieczki do Kenii i Etiopii, smak kaw z Afryki. To było cos zupełnie innego niż kawy które kupowaliśmy w sklepie nawet jeżeli nosiły nazwę kawa z Etiopii czy kawa z Kenii. Ale co również ważne kawa tam była tez zupełnie tania. Mało tego kawa w Rzymie to zaledwie 1-2 euro i to na Via Condotti. Coś jest nie tak w tej Polsce z kawa i jej ceną. Na w Warszawie za dobra kawę w przeliczeniu trzeba zapłacić 3-4 euro. Dlaczego kawa w Warszawie jest taka droga?

Kawa ziarnista

Wtedy odkryliśmy internetowy sklepy z kawą. Kawa z różnych krajów świata, kawa w dodatku dostępna online, bardzo często również przy sklepie funkcjonuje blog o kawie, gdzie można poczytać o zwyczajach picia kawy na całym świecie, czy o optymalnych metodach parzenia kawy. Świetnie zaczęliśmy zakupy kawy w sklepie z kawą. Intrygujący wybór przystępne ceny no i kawa, najważniejsze kawy z całego świata. Wszystko jest świetnie mamy ekspres ciśnieniowy, mamy dobry sklep z kawą, kawa jest w dobrej cenie i jest jej duży wybór. Tylko nadal ta kawa trochę inaczej smakuje niż filiżanka kawy wypita w pospiechu na lotnisku w Nairobi. W obu wypadkach kawa świeżo mielona, świeżo zaparzona a jednak cos nie tak. Wówczas w naszym domu zagościł nasz serdeczny przyjaciel ze Danii i tak się złożyło, że znając nasza obsesję na punkcie kawy, przywiózł nam kilka paczuszek kawy prosto z Kopenhagi. Tak się wszystko poskładało, że do naszego domu trafiła prosto z Dani Kawa Etiopia Yirgacheffe i  mieliśmy taka sama kawę z polskiego sklepu z kawą. Smak niby taki sam a jednak przywieziona kawa z Etiopii o niebo bardziej intensywna i aromatyczna, potężna różnica, o co chodzi? Tutaj nastąpił przełom, sprawdziliśmy daty wypalenia obu kaw. Kawa z polskiego sklepu z kawami mimo że zapewniano nas, że jest świeżo palona  to miała już ponad 4 tygodnie. Kawa świeżo palona z Danii miała 72 godziny po wypaleniu. Świeżo palona kawa prosto z pieca. Sprawdziliśmy natychmiast daty zakupów i daty palenia kawy Brazylia Santos czy kawy Kuba Altura Lavado w naszej spiżarni a pochodzących z naszego sklepu z kawami, wszystkie maiły po kilka lub kilkanaście tygodni od daty palenia. Kawa świeżo wypalana to zupełnie inna intensywność smaku i aromatu każdej kawy. Świeżo palona kawa ziarnista to kawa która smakuje tak jak kawa w Brazylii czy w kawa w Meksyku.

Postanowiliśmy założyć swój własny sklep z kawami świata, który będzie zarazem palarnią kawy.  Wypalamy tylko kawę którą sprzedaliśmy. Nigdy nie wypalamy kawy na zapas. Każde zamówienie kawy traktujemy indywidualnie. W zielona kawę zaopatrujemy się u najlepszych światowych dystrybutorów kawy single orgin. W taki sposób narodziła się SwiezoWypalana.pl Kawy świata prosto z palarni. W ofercie znajdują się kawy z całego świata w tym kawy z  Brazylii, kawy z Etiopii, kawy z Kuby. Oferujemy również Państwu najdroższą kawę świata czyli kawę z Jamajki Blue Mountain. Ponieważ pod jednym dachem znajduje się sklep z kawą i palarnia kawy, oferujemy Państwu możliwość zakupu każdej kawy w różnym stopniu wypalenia. (palenie jasne, palenie średnie i palenie ciemne), to kolejny z dowodów, że kawę wypalamy dopiero po zamówieniu. Na Państwa życzenie możemy zmielić Państwa kawę przed wysyłką. Jakość, świeżość i cena bez pośredników.

Adam Dennison - wartościowa poezja śpiewana © 2008-2018 Frontier Theme